11 Април 08, 10:07 / Автор: maximov
Националният ни отбор загуби от Румъния с 0:16
Домакините от Румъния ни разгромиха с 16:0
Националният ни отбор загуби катастрофално от домакина Румъния с 0:16

Националният отбор на България записа тежка загуба в третия си мач на световното първенство в Миркуря Чук (Румъния). Българите отстъпиха на домакините от Румъния с 0:16 (0:7, 0:4, 0:5). Първият гол в нашата врата падна още в 15-ата секунда на срещата. В 13-ата минута съседите ни вече водеха с 4:0, а до края на първата част преднината им стана 7 гола. През втората част на мястото на Кирил Въжаров на българската врата застана Радослав Петков. Той се справи значително по-добре от колегата си и пусна само 9 гола за 40 минути игра. Нашите нападатели отправиха едва 8 удара към румънската врата срещу 82 удара на съперниците ни, от които 66 бяха спасени. На българския отбор бяха свирени 8 минути наказания, от които 4 на Роман Моргунов и по две на Мартин Гюров и Симон Симеонов. Румънците получиха 4 наказателни минути. Забележително е, че през последната част хокеистите ни играха чисто и не получиха наказания. С три гола за победителите се отличи Атила Гога, а по два добавиха Роберт Петер, Магор Петрес и Каталин Геро. Следващият мач на България е днес от 17:00 часа, срещу Израел, който вчера загуби от Сърбия с 1:4.