11 Април 08, 19:58 / Автор: maximov
Злощастна загуба с "внезапна смърт" от Израел с 4:5
Националният отбор загуби от Израел в продължението
България загуби от Израел с 4:5 в продължението

Българският национален отбор загуби с 4:5 (1:2, 1:0, 2:2, 0:1) от Израел чак в продължението на мача. Победното попадение за евреите падна в 28-ата секунда на допълнителното време. Преди това нашите излязоха напред в резултата още в 43-ата секунда на срещата след гол на Мартин Бояджиев (Чеха). Израел изравни в 11-ата минута чрез Йони Книтер, а в последната минута на първата третина Сергей Френкел даде преднина на нашия съперник. Във втората част България стигна до равенство 2:2 при двама души повече на леда. Голмайстор на попадението в 26-ата минута бе Мартин Миланов, а негови асистенти - Роман Моргунов и Атанас Атанасов. В 34-ата минута бе изгонен до края на играта нашият хокеист Роман Моргунов. Израелците дръпнаха в резултата с два гола в 42-ата и 47-ата минути до 4:2 в тяхна полза. Нашите обаче показаха дух и в 49-ата Борислав Благоев намали на 3:4, а в 50-ата минута Росен Стефанов (Бъстъра) изравни резултата - 4:4. При това равенство приключи редовното време, а в 28-ата секунда на продължението Максим Бирбраер донесе победата на Израел. Последният двубой на националите ни е в неделя срещу Сърбия.