Вземи в gLOG
14 Април 08, 10:53 / Автор: maximov
България загуби от Сърбия в последния си мач на световното
Оставаме на предпоследно място в групата
Националният ни отбор загуби от Сърбия с 2:11 в последния си мач от световното първенство

Мъжкият ни национален отбор по хокей на лед записа четвърта загуба в последния си мач на световното в Миркуря Чук, Румъния. Вчера нашите отстъпиха с 2:11 (0:6, 0:5, 2:0) от състава на Сърбия. Западните ни съседи поведоха в резултата в 5-ата минута чрез Марко Сретович, а две минути по-късно Марко Ковачевич покачи на 2:0. До края на третината паднаха още четири гола като последният - на Янко Ковачевич, влезе една секунда преди сирената. През първата част двата отбора играха чисто и не бяха свирени никакви наказания. Със започването на втората третина на мястото на Радослав Петков на българската врата се появи Кирил Въжаров. Той обаче бе на леда малко повече от 14 минути, в които получи 5 гола и бе заменен отново от Петков. Двата български гола паднаха в последната част на срещата. Първо Георги Младенов реализира в 52-ата минута след асистенция на Атанас Атанасов и Мартин Бояджиев. В последната минута на мача Борислав Благоев вкара второто попадение за нашите с асистенция на Мартин Бояджиев. След този мач България остана на предпоследно място, но запази мястото си в групата.