17 Октомври 08, 11:46 / Автор: maximov
След две победи и една загуба България остана на второ място
Националите ни победиха Мексико и Турция, но загубиха от Испания
България остана на второ място на олимпийския квалификационен турнир в Анкара

Националният отбор на България загуби последния си мач от олимпийската квалификация в Анкара срещу Испания с 2:6 (0:1, 1:4, 1:1) и с това се прости с надеждите да играе в следващия кръг. В първата третина испанците реализираха само едно попадение в 5-ата минута като отправиха 21 удара към вратата на Тодор Петков. През втората част четири бързи гола между 25-ата и 30-ата минута доведоха резултата до 0:5. При този резултат бе извършена смяна на вратарите и на мястото на разколебания Петков влезе ветеранът Константин Михайлов. Алексей Йотов върна един гол в 31-ата минута. В последната третина двата отбора си размениха по един гол като за България точен бе отново Йотов в 48-ата минута. Алексей Йотов бе избран за най-добър нападател на турнира. Той е лидер в класациите за най-добър асистент (7 асистенции) и голмайстор на турнира (12 точки от 7 асистенции и 5 гола). Вратарят Константин Михайлов пък е с най-висок процент спасявания в трите мача - 95,16%, следван от колегата си Тодор Петков с 90,74%.
В другите ни два мача победихме Мексико с 6:2 и домакините от Турция с 8:0. Въпреки победата на Мексико над Испания, нашите останаха на второ място с по-лоша голова разлика от испанците.