05 Ноември 08, 09:08 / Автор: maximov
Славия победи Спартак с 20:4
Славия постигна лесна победа срещу Спартак в първи мач от Държавното първенство
Славия разгроми Спартак с 20:4 на старта на хокейния шампионат

В първият мач от Държавното първенство за мъже, игран снощи в Зимния дворец отборът на "Славия" очаквано победи "Спартак" с категоричното 20:4 (11:0, 6:3, 3:1).
Още в първата третина на срещата, наблюдавана от около 60 зрители, стана ясно, че по-класният отбор е този на гостите. Резултатът бе открит от младия Иван Михайлов в 3-ата минута и 13-а секунда, а 10 секунди по-късно Станислав Мухачов покачи на 2:0 за "Славия". До края на третината на 3 пъти се разписа Мартин Миланов, 2 гола отбеляза Росен Асенов, а по веднъж добавиха името си сред голмайсторите Роман Моргунов, Петър Хаджитонев, Явор Славчев и Александър Янев.
През втората част гостите свалиха темпото, а домакините успяха да стигнат и до първия си гол чрез Мило Ненов в 33-ата минута. До края още две попадения за "Спартак" отбеляза Светлин Стоев, а Мартин Гюров на два пъти, Мартин Миланов, Станислав Мухачов, Иван Михайлов и Явор Славчев по още веднъж се разписаха за "Славия". Следващият мач от първенството е утре от 20:30 ч. в Зимния дворец, противници ще бъдат ЦСКА и "Левски".